пон. Авг 10th, 2020

ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Без струја делови од општина Шуто Оризари

1 мин читање

Денеска се планирани технички зафати во електро-системот поради што денеска без електрична енергија ќе останат делови од општина Шуто Оризари.

Како што информираат од РЦУК, во периодот од 08:30 до 16:00 часот без струја ќе бидат корисниците од околината кај ресторан „Оаза“ во општина Шуто Оризари.