сре. Јун 3rd, 2020

Се е трач но има и вистина

Важен ден за секој знак: Прочитајте го вашиот дневен хороскоп

ОВЕН

Работа: Поволен ден е пред вас. Може да очекувате дека ќе добиете некои убави вести по прашањето за нова работа.

Љубов: Интересно познанство ве очекува. Ќе имате можност да најдете личност која ви одговара.

Здравје: Одлично.

БИК

Работа: Нервозни сте и не ви е лесно да ги остварите своите цели на ова поле. Потребно ви е време да направите подобри планови.

Љубов: Партнерот од вас очекува некои промени.

Здравје: Чувствителни заби.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Иако на прв поглед се делува како што треба, кога ќе се „копа“ малку подлабоко, можат да се најдат проблеми.

Љубов: Вљубени сте и не ви е лесно тоа да го признаете себе си и на другите, затоа што околностите се комплицирани.

Здравје: Проблеми со срцето.

РАК

Работа: Нема потреба да се грижите околу работата, иако сега имате проблеми, решението ќе дојде во последен час.

Љубов: Односот со саканата личност нималку не ви е лесен ниту едноставен. Имате впечаток дека судбината ваша не е со неа.

Здравје: Пад на имунитетот.

ЛАВ

Работа: Постојат бројни ограничувања на вашето поле на работа и големи се шансите да не успеете да ги остварите своите цели.

Љубов: Партнерот се труди да ви покаже искрени чувства кои ги има кон вас.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

ДЕВИЦА

Работа: Ќе немате премногу обврски за денеска, пред вас е прилика малку да се одморите од се.

Љубов: Ви смета мислата дека вашиот партнер би можел да има уште некој, и љубомората полека ве јаде.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

ВАГА

Работа: Имате среќа и задоволни сте од тоа како работното опкружување влијае на вас. Пред вас е фаза во која е можно унапредување.

Љубов: Поволен ден за ново познанство. Може да се надевате на промени.

Здравје: Водете сметка околу холестеролот.

ШКОРПИЈА

Работа: Поволен е денот за почнување на нова работа, може да очекувате добра фаза.

Љубов: Ако сте во долга врска, ве очекува шанса со саканата личност да поразговарате на темата заеднички живот.

Здравје: Проблеми со цревата.

СТРЕЛЕЦ

Работа: На работното поле не ви е лесно да го остварите сето она што сте го замислиле.

Љубов: Се впуштате во флерт со личноста која не е сосема слободна и знаете дека таквиот однос води во правење грешки.

Здравје: Проблеми со грлото.

ЈАРЕЦ

Работа: Доаѓате да мал прилив на пари и не сте задоволни затоа што сте сметале дека ќе имате подобра шанса.

Љубов: Ситуацијата во која се наошате може да биде едноставна само ако ги признаете своите чувства.

Здравје: Зголемен апетит.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ќе дојде до подобрување на ситуацијата. Иако до вчера сте имале големи проблеми, сега ситуацијата се менува.

Љубов: Ве очекуваат проблеми со саканата личност.

Здравје: Чувајте се од повреди.

РИБИ

Работа: Можни се критики од вашите надредени, но добронамерни и дека ситуацијата ќе се поправи ако вие смените некои работи.

Љубов: Сигурно се чувствувате покрај партнерот и убаво ви е кога сте заедно.

Здравје: Проблеми со телесната тежина.