чет. Апр 9th, 2020

Се е трач но има и вистина

Велосипедист тешко повреден во несреќа во Скопје

На 11.03.2020 во 17.30 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен велосипедистот Д.В.(62) од Скопје, кој бил повреден во сообраќајна незгода на бул.„Киро Глигоров“, информираат од МВР.

Според пријавеното, додека Д.В. управувал велосипед, движењето му било попречено од непознато возило  и паднал.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

fb-share-icon0