пет. Јун 5th, 2020

Се е трач но има и вистина

Драма во струмичко: Братот на човекот со кого живеела вонбрачно се обидел да изврши обљуба врз нејзе

Вчера во 20:35 часот во СВР Струмица, Џ.М.(40) од с.Баница, струмичко, пријавила дека околу 19.30 часот, додека била во куќа во с.Баница, сопственост на Т.М. со кого живеела вонбрачно, дошол неговиот брат Д.М., кој со закана со тврд предмет се обидел да изврши обљуба врз нејзе.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.