чет. Апр 9th, 2020

Се е трач но има и вистина

Жена удри со автомобил во бандера, со тешки повреди пренесена на Клинички

А.Г.(40) од Скопје се здобила со тешки повреди откако со автомобил „фолксваген поло“ кој го управувала, удрила во бандера и ограда.

Несреќата, информира МВР, се случила утринава околу 3 часот на ул.„Тодор Александров“ во Скопје.

Со несреќата жената е пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

fb-share-icon0