пет. Мај 29th, 2020

Се е трач но има и вистина

Заработи еден куп пари за 4 часа пеење на плејбек во Македонија: Откако ќе слушнете како пее Луна ќе сфатите дека микрофон не и ни треба!

1 мин читање

Младата пејачка Луна Џогани викендов пееше во Кавадарци и во Струмица каде за двата настапи и вкупно 4 часа доби брдо пари, пренесуваат српските медиуми.

Имено Луна не отпеала ниту една песна во живо, туку целиот нејзин настап бил на плејбек, а со тоа пејачката многумина разочарала бидејќи публиката чекала да запее во живо.

За целиот настап таа земала вртоглави 8 илјади евра и таа пеела песни кои можат да се најдат на плејбек на интернет.

-Ако планирала настап на плејбек барем да ги снимила песните во студио па да ги пушти песните за време на настапот. Ова е срамота, вели за српските медиуми еден од сведоците на нејзиниот настап во Македонија.

Тој додава дека ниту сопствената песна не ја отпеала во живо, микрофон на неа не ни и требало, заврши тој.