вто. Јул 7th, 2020

ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Легендарниот фудбалер во проблеми: Му ја одземаа возачката дозвола

1 мин читање

На поранашниот англиски фудбалер, Дејвид Бекам одземена му е возачката дозвола на шест месеци, бидејќи е фатен дека за време на возење користел мобилен телефон.

-Судот во јужен Лондон го казни Бекан со шест поени поради прекршувањето кое го направил во британската пристолнина минатата година, јави Си-Ен-Ен.

Со оглед на тоа дека веќе имал казнени поени поради брзо возење, денеска му е изречена шестмесечна забрана за управување со автомобил, а покрај тоа ќе треба да плати и казна од 750 фунти.