сре. Јун 3rd, 2020

Се е трач но има и вистина

Легендата на Бразил во љубовна врска со 22 години помлада манекенка

1 мин читање

Легендата на Бразил, Ромарио од фудбалот се тргна на 43 годишна возраст. Поранешниот напаѓач на Барселона, ПСВ и многу други клубови во последно е доста активен, но овојпат не во фудбалот туку во полето на љубовта.

Имено, 53-годишниот поранешен фудбалер е во врска со бразилскиот модел Ана Кролине Назарио, која од него е помала цели 22 години.

Инаку, популарната моделка е доста активна и на социјалните мрежи, а последно го објави следниот статус: “Срце, во животот ништо не е случајно, се се случува со причина. Луѓето влегуват во нашите животи поради одредени причини и да не научат нешто,а ти ме научи да сакам. Само јас знам што чуствувам за тебе’, пишува во нејзиниот статус сексапилната манекенка, кој што е наменет за легентата на Бразил.