Ова е навидум обична комбинација, но кога Џенифер ја носи изгледа бомбастично

Џенифер Лопез деновиве интензивно се подготвува за турнејата по повод нејзиниот 50-ти роденден, а во паузите од тренинзите и вежбањето на кореографијата, ужива во Беверли Хилс.

49-годишната актерка и пејачка беше на вечера со својот менаџер Бени Медина.

На друштвената средба, Џенифер носеше комбинација со фармерки и розово сако која е идеална за пролетните денови.