пет. Мај 29th, 2020

Се е трач но има и вистина

Прилепчани фатени како крадат

На 28 март 2020 во 16.20 часот на ул.„К.Волнароски“ во Прилеп, полициски службеници од Полициска станица Прилеп ги лишиле од слобода С.Џ.(35) и Е.Џ.(34), и двајцата од Прилеп, кои биле затекнати по извршување на кривично дело „кражба“ и кај нив биле пронајдени метални предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од стореното од кривично дело.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.