вто. Јул 7th, 2020

ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

УШТЕ ЕДЕН ЗЕМЈОТРЕС: Вечерва со јачина од 4.7 степени

Уште еден посилен земјотрес со јачина од 4.7 степени според Рихтер, ја стресе Албанија, по разорниот од 6.4 степени во кој има најмалку 20 загинати и 600 повредени лица.

Потресот со јачина од 4.7 степени се случил пред повеќе од 1 час на длабочина од 5 километри.