На задолжувањата им нема крај – Владата идната недела планира да се задолжи за нови 21 милион евра

Владата идната недела на 17-ти декември планира да се задолжи 21 милион евра. Според аукцијата објавена на Народна Банка на

Повеќе

Суд во Солун ослободи македонски државјанин уапсен под сомнение за трговија со дрога

Суд во Солун прогласи за невин и ослободи 38-годишен државјанин на Македонија, уапсен во јануари годинава под сомнение дека тргувал

Повеќе

Промоција на „Поезијата и возвишеното“ од Иван Џепароски

Книгоиздателството МИ-АН вечер од 19.19 часот во Салон 19,19 во Културно-информативниот центар ќе ја промовира книгата „Поезијата и возвишеното“ од

Повеќе

„Мистична деветка“ – концерт на Филхармонијата со виолинистката Фросина Богданоска

„Мистична деветка“ е насловен вечерашниот концерт на Филхармонијата. Како солист ќе настапи македонската виолинистка со меѓународна кариера Фросина Богданоска, која

Повеќе