Некогаш владееше со најголемата земја на светот- вака денес изгледа последниот претседател на СССР

Поранешниот лидер на Советскиот сојуз Михаил Горбачов се појави денеска на воената парада во Москва, по повод Денот на победата.

Повеќе

Teлата на две жени пронајдени во замрзнувач во Лондон, уапсен е 50 годишен маж

Британската полиција минатиот месец пронашла тела на две жени во замрзнувач во источниот дел на Лондон. Минатата недела била идентификувана

Повеќе

Синот на Трамп повикан да сведочи пред сенатската Комисија за разузнавање

Комисијата за разузнавање при американскиот Сенат го повика на сведочење Доналд Трамп помладиот, еден од синовите на американскиот претседател, за

Повеќе

Едно ноќевање чини 100.000 евра: Ѕирнете во најскапото одморалиште на светот и ќе ја видите магијата

Најскапото одморалиште на светот во кое ноќевање чини 100.000 евра, отворено е на приватниот остров Банва, кој се наоѓа во

Повеќе

Тој е херојот на Русија- сите бегаа од запалениот авион, а тој се врати назад за да ги спаси другите

Копилотот на рускиот Сухој Суперџет 100, кој се запали во неделата на аеродромот Шерметјево, при вонредното слетување се покажа како

Повеќе