Комисијата за труд и социјална политика на ВМРО-ДПМНЕ: Лицата со попреченост „изгубени во преминот наречен деинституализација“

Лицата со попреченост „изгубени во преминот наречен деинституализација“, ова денеска преку свој статус на Фејсбук го истакнуваат од Комисијата за

Повеќе

Утре ќе се знае дали ќе бидат покачени платите на просветните работници

Премиерот Зоран Заев денека, одговарајќи на прашањето околу тоа дали ќе им бидат зголемени платите на просветните работници, истакна дека

Повеќе

Условите во АРМ никогаш покатастрофални, власта преку розови очила вели дека реформите во одбраната се на прав пат

Реформите во одбраната се на прав пат. Со доаѓањето на власт СДСМ преку конкретни мерки и реформи ги подобрува условите

Повеќе

Наумче Мојсоски избран за претседател на Комисијата за спорт на СДСМ

Поранешниот македонски ракометен репрезентативец Наумче Мојсоски е избран за претседател на новата комисија за спорт во СДСМ. Оваа одлука е

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги лажеше родителите на убиените деца кај Смилковско езеро, си поигра со смртта на Младенов…

Зоран Заев е најголемиот измамник. Зоран Заев три години ги лажеше граѓаните дека е промашена трасата на автопатот Кичево –

Повеќе