Јовановиќ: Владата под притисок го намали данокот за да не се намалува добивката на компаниите

Економскиот аналитичар и поранешен советник во министерството за финансии Бранимир Јовановиќ вчеравечер на телевизиско интервју на Алсат, а во однос

Повеќе

Народната банка ќе ги објави новите макроекономски проекции

Народната банка денеска на прес-конференција ќе ги соопшти најновите макроекономски проекции. Показателите за новитепроекции  ќе ги презентира гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска.

Повеќе

„Повардарие“ во стечај, лозарите да пријават побарувања

Здружението на Тиквешки лозароовоштари денеска информираше дека е отворена стечајна постапка над винарската визба „Повардарие“ од Неготино. Оттаму ги повикаа

Повеќе

Комисија за финансии на ВМРО-ДПМНЕ со сериозни забелешки во редовниот економски извештај на Светска Банка

Сериозни забелешки во Редовниот економски извештај на Светска Банка На 8-ми октомври Светска банка го презентираше есенскиот редовен економски извештај

Повеќе