Јовановиќ: Владата под притисок го намали данокот за да не се намалува добивката на компаниите

Економскиот аналитичар и поранешен советник во министерството за финансии Бранимир Јовановиќ вчеравечер на телевизиско интервју на Алсат, а во однос

Повеќе

Народната банка ќе ги објави новите макроекономски проекции

Народната банка денеска на прес-конференција ќе ги соопшти најновите макроекономски проекции. Показателите за новитепроекции  ќе ги презентира гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска.

Повеќе

Комисијата за труд и социјална политика на ВМРО-ДПМНЕ: Лицата со попреченост „изгубени во преминот наречен деинституализација“

Лицата со попреченост „изгубени во преминот наречен деинституализација“, ова денеска преку свој статус на Фејсбук го истакнуваат од Комисијата за

Повеќе

Утре ќе се знае дали ќе бидат покачени платите на просветните работници

Премиерот Зоран Заев денека, одговарајќи на прашањето околу тоа дали ќе им бидат зголемени платите на просветните работници, истакна дека

Повеќе

Условите во АРМ никогаш покатастрофални, власта преку розови очила вели дека реформите во одбраната се на прав пат

Реформите во одбраната се на прав пат. Со доаѓањето на власт СДСМ преку конкретни мерки и реформи ги подобрува условите

Повеќе