Фановите со поделени мислења дали станува збор за местенка или не: Мараја Кери отвори шише со својот глас

Интернет-предизвикот #Bottlecapchallenge привлекува сѐ поголемо внимание, поради учеството на сѐ повеќе славни личности во него. Се работи за отворање шише

Повеќе

Европа воодушевена од гласот на Тамара: По првата проба, Македонија влегува меѓу фаворитите

После првата проба, скок од три места според обложувалниците за нашата овогодишна претставничка Тамара Тодевска со композицијата Proud. Пратечки вокали

Повеќе

Ќе ги урне сите рекорди на Евровизија: Холандскиот претставник најголем фаворит за победа- од песната ќе ве полазат „морници“

До Песната за Евровизија остануваат 56 дена, па обложувањата за годинешната победничка песна, почнаа. Според обложувалниците, со 21 отсто шанси

Повеќе

Мрачна, но реална приказна стои зад големиот хит „Shallow“: Бил зависник кој морал да преживее ужасни работи

Зависност од дрога и алкохол, издигнување од дното до врвот, чија животна приказна стои зад емотивните стихови на Shallow? Дали

Повеќе