Разочарани охриѓани преку парола со порака до градоначалникот и властите: „Градежна мафија АД општина Охрид“

По еден куп скандалите во општината Охрид револтирани граѓани поставија пароли со пораки до градоначалникот Константин Георгиевски. Имено по скандалот

Повеќе

Британската амбасадорка до Мерко: Да се зачува статусот под УНЕСКО

Амбасадорката на Велика Британија во земјава, Рејчел Галовеј, на средба со струшкиот градоначалник, Рамиз Мерко, денес побара Струга да се

Повеќе

Охрид полн со туристи, но и со глутници бездомни кучиња: Општинските власти немаат решение за проблемот

Главниот туристички центар окупиран од кучиња скитници. Десетина кучиња постојано лаат и ги вознемируваат охриѓани и туристите. Граѓаните се жалат

Повеќе

Тозиевски: Ова е трагичната судбина на преспанското јаболко, кога половина свет гладува ние сме принудени да фрламе храна, макотрпно и со многу љубов произведена

Ова е трагичната судбина на преспанското јаболко, кога половина свет гладува ние сме принудени да фрламе храна, макотрпно и со

Повеќе

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: Негрижата и неработењето на СДСМ и Јованоски, го враќаат Прилеп 15 години наназад

Фонтаните, хортикултурното уредување и чистотата беа препознатлив знак за градот во изминатите години, а денеска, благодарение на негрижата и неработењето

Повеќе

Полицијата запре 272 возачи во Битола: За какви прекршоци имаше казни?

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола на 07 мај  извршиле контрола за брзина, управување без возачка дозвола, нерегистрирани

Повеќе