Одличниот Александар Неделковски е петти на Светското карате првенство во Чиле

Одличен настап на Александар Неделковски на Светското карате првенство за кадети, јуниори и јуниори У-21 во Сантјаго, Чиле, во кати

Повеќе

Помина четвртина век од смртта на непрежалениот херој Аритон Сена; се започна кога тој имаше 4 години

На први мај се одбележува 25 годишнина од смртта на еден од најдобрите возачи на Формула 1 во историјата, бразилецот

Повеќе

Нашата Илина ниже успеси: Германските медиуми ја нарекуваат “мала ѕверка“, а таа е голема гордост за Македонија

Македонското девојче Илина Соколовска се пласира во полуфиналето на првенството во Германија во ритмичка гимнастика. Илина го освои третото место

Повеќе