Шевелев и Остроушко на списокот на Украина за ЕП

Македонската ракометна репрезентација на претстојното Европско првенство е во група со Австрија, Украина и Чешка. Натпреварувањето нашата селекција го започнува на 10 јануари со средбата

Повеќе

Бутел со успех против Струга и со победа ја запечати есенската полусезона

Убедливиот пораз од Металург од 14 гола разлика е минато за ракометарите на Бутел Скопје, кои есенскиот дел од сезоната во Суперлигата го

Повеќе