Лекари каратисти: Бугарски лекари одат на часови по карате за да се бранат од пациенти

Поради се почестите напади од страна на незадоволни и нервозни пациенти врз медицински персонал, студентите на Медицинскиот факултет во Софија,

Повеќе

Лажна вест во која се најавуваше силен земјотрес ја дигна цела Албанија на нозе, приведени се двајца новинари

Една лажна вест со наслов „Излезете надвор од дома, се предвидува силен земјотрес. Еве во колку часот“, предизвика синоќа невидена

Повеќе

Ќерката на Колинда замина на студии во Харвард- откриено колку чини нејзиното студирање

Катарина Китаровиќ, единствената ќерка на претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, отпатувала во средата за САД, каде ќе студира на

Повеќе

Се огласи сопственикот на кафулето во Хрватска каде беа нападнати Срби: „Не маваа со шишиња, не тепаа нас и децата“

Што да ви кажам? Дојдоа маскирани, имаа фантомки на главите, шипки, палки, мотики… Ние бевме 6, а тие седум. Тука

Повеќе

Тројца другари загинаа во страшна сообраќајна несреќа откако се враќале од забава

Неразделните другари Саша Кудра(23), Милан Голубовиќ(24) и Мишо Вујмиловиќ(25), денеска ќе бидат погребани на гробиштата во гратче Лакташи во Република

Повеќе

Град со големина на јајце: Две жени повредени од гром, маж паднал од покрив- детали за невремето во Хрватска

Хрватска вчера ја зафати невреме проследено со поројни дождови и град, а три лица биле повредени. Најпогодено е подрачјето на

Повеќе