Тројца другари загинаа во страшна сообраќајна несреќа откако се враќале од забава

Неразделните другари Саша Кудра(23), Милан Голубовиќ(24) и Мишо Вујмиловиќ(25), денеска ќе бидат погребани на гробиштата во гратче Лакташи во Република

Повеќе

Град со големина на јајце: Две жени повредени од гром, маж паднал од покрив- детали за невремето во Хрватска

Хрватска вчера ја зафати невреме проследено со поројни дождови и град, а три лица биле повредени. Најпогодено е подрачјето на

Повеќе

Пацоли бара објаснување: Зошто негови службеници биле на барикадите во Зубин Поток?

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Косово, Беџет Пацоли побара објаснување од Мисијата на Обединетите нации во Косово –

Повеќе