ДУИ контра ДУИ: Дураку ја префрла вината на Теута за неизграден заштитен ѕид во Шипковица

Вчерашната емисија „Клик Плус-Одаја“,  беше организирана со жителите на Шипковица кои говореа за проблемите со кои се соочуваат тие во

Повеќе

Шилегов крие колку до сега е потрошено за градската куќа, не сака да се даде на увид на јавноста и се плаши од јавна расправа

Постапката по која се спроведува продажбата на градската куќа ги потврдува нашите сомневања дека зад нејзе се кријат можности за

Повеќе

Загаден воздух, ѓубре на сите страни во Хром, а општина Ѓорче Петров не презема ништо- На прав пат вака не се оди!

Загаден воздух, загадена средина, ѓубре на сите страни низ цела населба, секојдневно труење, вдишување отрови, реагираат граѓаните од Хром и

Повеќе

Натпреварот меѓу РК „Охрид“ и РК „Бутел“ со хуманитарен карактер, средствата наменети за Јана

Вечерашниот натпревар помеѓу РК „Охрид“ и РК „Бутел“ ќе има и хуманитарен карактер. Сите средства собрани од продажбата на влезниците

Повеќе

Општина Кисела Вода контра жителите од улицата „Лазар Димитров“: На улицата се работи и оваа недела

Општина Кисела Вода до нашата редакција испрати реакција на текстот во кој е пренесено писмото на жителите од улицата „Лазар

Повеќе