Вучиќ откри што се случувало на Самитот во Тирана: Му реков на Тачи „Што правиш бре ти“

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјавил во Тирана, каде што учествуваше во Процесот Брдо-Бриони, дека на Хашим Тачи му рекол

Повеќе

Некогаш владееше со најголемата земја на светот- вака денес изгледа последниот претседател на СССР

Поранешниот лидер на Советскиот сојуз Михаил Горбачов се појави денеска на воената парада во Москва, по повод Денот на победата.

Повеќе

Teлата на две жени пронајдени во замрзнувач во Лондон, уапсен е 50 годишен маж

Британската полиција минатиот месец пронашла тела на две жени во замрзнувач во источниот дел на Лондон. Минатата недела била идентификувана

Повеќе

Синот на Трамп повикан да сведочи пред сенатската Комисија за разузнавање

Комисијата за разузнавање при американскиот Сенат го повика на сведочење Доналд Трамп помладиот, еден од синовите на американскиот претседател, за

Повеќе

Едно ноќевање чини 100.000 евра: Ѕирнете во најскапото одморалиште на светот и ќе ја видите магијата

Најскапото одморалиште на светот во кое ноќевање чини 100.000 евра, отворено е на приватниот остров Банва, кој се наоѓа во

Повеќе