Наместо проширена, улицата стеснета- граѓаните реагираат: Ќе биде ли „Мариовска“ сообраќајна црна точка?

Сообраќаен хаос на „Мариовска“ во Скопје. Улицата која води од Кисела Вода кон Теферич наместо да биде проширена, со реконструкцијата,

Повеќе

Изменет возен ред: Еве како ќе сообраќаат автобусите за Велигденските празници и 1 Мај

По повод претстојните велигденски празници, во петок (26.04.2019 година) возилата од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред, со

Повеќе

„Скопје им сврте грб на Заев, Пендаровски, Шилегов и Богоев- скопјани сакаат претседател на државата кој е за право и правдина и ќе ја изберат Силјановска“

На Петре Шилегов и на Стефан Богоев им требаше година ипол за да излезат и да го работат она за

Повеќе

Скопјани не се чувствуваат безбедни кога возат велосипед – секој ден страда најмалку по еден велосипедист

Граѓаните не се чувствуваат безбедни кога возат велосипед, без разлика дали се во град или на село. Според анкетата што

Повеќе