Го удрила каде што најмногу го боли: За одмазда, поранешната на Марадона му ги украла сите дресови и пехари

Поранешната сопруга на Диего Марадона му собрала еден куп вредни сувенири од неговата играчка кариера, а аргентинскиот суд не можел

Повеќе

Калараш останува уште две сезони во Вардар: Му се исполни желбата да се врати во Скопје

Рускиот интернационалец Глеб Калараш останува член на европскиот шампион Вардар и во наредните две сезони. Калараш претходно замина во Украина,

Повеќе