18 годишник со „Априлија“ се судрил со „Сеат Кордоба“- мотоциклистот со тешки повреди пренесен во болница

На 07.07.2019 година во 21.20 часот на крстосница од улиците „М.Тито“ и „Т.Арсов“ во Виница се случила сообраќајна незгода помеѓу

Повеќе

Со секира дивеел во угостителски објект во Струмица, па му се заканувал по живот на сопственикот

СВР Струмица поднесе кривична пријава против 47-годишниот Ѓ.Е. од Струмица поради постоење основи на сомненевање за сторено кривично дело „насилство“,

Повеќе

Сообраќајка во Кондово, двајца со тешки повреди пренесени во „8 септември“

На 03.07.2019 година во 07.15 часот на локалниот пат с.Кондово-с.Свиларе, скопско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген голф“

Повеќе

Пет скопјани ограбиле двајца странци- им одзеле 920 евра, мобилен телефон и два ранци

СВР Скопје поднесе кривична пријава против И.В.(27), К.М.(24), А.Ј.(31), Н.М.(33) и И.М.(22), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение

Повеќе

Млад тетовец загубил контрола над „Голфот“- со тешки повреди се здобил 15 годишен сопатник, двајца други полесно повредени

На 01.07.2019 година во 23.55 часот на булевар „Видое Смилески-Бато“ во Тетово, Р.Р.(23) од Тетово, управувајќи патничко возило „Фолксваген голф“

Повеќе

УТРОВО ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Млад мотоциклист загина на лице место- еве ги деталите

Синоќа во 22,50 часот било пријавено дека на раскрсницата со локалниот пат Богданци-с.Стојаково, се случила сообраќајна незгода помеѓу моторцикл „Баотиан

Повеќе