Еден загинат, две лица тешко повредени во сообраќајката на патот Маврови Анови-Дебар

Едно лице им подлегна на повредите, а две се тешко повредени во сообраќајна несреќа која се случи вчера попладне на регионалниот

Повеќе

МВР со детали за случајот со оставените деца во автомобил во Ново Лисиче

Министерството за внатрешни работи денес информира дека вчера околу 21:50 часот добиле пријава дека на паркинг простор на булевар ,,Видое

Повеќе