чет. Апр 9th, 2020

Се е трач но има и вистина

„Jungle Cruise“ трејлер: Двејн Џонсон и Емили Блант одат во авантура

1 мин читање

Емили Блант и Двејн Џонсон одат во авантура да го пронајдат легендарното Дрво на животот, во најновиот трејлер за „Jungle Cruise“.

Дејството се одвива во раните години на 20 век, кога капетанот Френк (Џонсон) ги носи научничката Лили (Блант) и нејзиниот брат на мисија во џунглата за да го пронајдат Дрвото на живото. Во текот на патувањето ќе наидат на опасни диви животни и други опасности.

Премиерата на филмот е закажана на 24јули.

fb-share-icon0