Јовановиќ: Владата под притисок го намали данокот за да не се намалува добивката на компаниите

Економскиот аналитичар и поранешен советник во министерството за финансии Бранимир Јовановиќ вчеравечер на телевизиско интервју на Алсат, а во однос

Повеќе

Денеска започнува расправата во грчкиот Парламент за гласање доверба на Владата

Во 12 часот по локално време, во грчкиот Парламент ќе започне седницата за обновување на довербата на Владата, по барање

Повеќе

Кузмановска: Оваа Влада ги имаше најкатастрофалните економски политики во време кога Европа имаше секаде раст од над 3 %

На денешната расправа на Комисијата за финансирање на буџет имаше обраќање пратеничката од редовите на ВМРО ДОМНЕ Лилјана Кузмановска. Кузмановска

Повеќе

Дебакл на Владата: Дури и по ребалансот, капиталните инвестиции на мизерни 40%

На официјалната страна на Министерството за финансии излезе извештајот за извршување на буџетот за октомври 2018 година. Во него реализацијата

Повеќе