Комисијата за труд и социјална политика на ВМРО-ДПМНЕ: Лицата со попреченост „изгубени во преминот наречен деинституализација“

Лицата со попреченост „изгубени во преминот наречен деинституализација“, ова денеска преку свој статус на Фејсбук го истакнуваат од Комисијата за

Повеќе

Комисија за финансии на ВМРО-ДПМНЕ со сериозни забелешки во редовниот економски извештај на Светска Банка

Сериозни забелешки во Редовниот економски извештај на Светска Банка На 8-ми октомври Светска банка го презентираше есенскиот редовен економски извештај

Повеќе

Доктори, професори, успешни менаџери – Професионалци со врвни биографии дел од тимот на Мицкоски

Професори, доктори по наука, успешни менаџери, експерти и одлични аналитичари. Професионалци, секој во својата област, се дел од тимот на

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Економијата e жртва на криминалот и корупцијата на власта- во земјава има повеќе од 500.000 граѓани кои живеат во сиромаштија

Македонската економија е пред тотален колапс. Економијата во Република Македонија e жртва на криминалот и корупцијата на власта предводена од

Повеќе

Јавното обвинителство мора да отвори истрага за комуникацијата на Заев со лажниот Порошенко

Јавното обвинителство мора да отвори истрага за комуникацијата на Зоран Заев преку неговиот личен телефон со лажниот Петро Порошенко и

Повеќе

Спротивно на законот, Дојчинов има две функции, избрана и именувана

Не запира самоволието на власта и злоупотребите на функциите и парите од граѓаните преку кумулација на функции, односно противзаконско вршење

Повеќе