Јанушев: СДСМ и Заев ја потценуваат македонската јавност со водењето лажна борба против лажните вести, заложбите за незавнисно и слободно новинарство како и демократијата

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев преку својот Фејсбук профил пишува дека СДСМ и Заев ја потценуваат македонската јавност со

Повеќе

Јанушев: Апсењето на Катица Јанева кое е речиси 2 месеца задоцнето отвара уште поголем сомнеж дека Заев е спремен да жртвува било кој само да си ја спаси сопствената кожа

Тоа што апсењето на Катица Јанева е речиси 2 месеца задоцнето отвара уште поголем сомнеж дека Зоран Заев е спремен

Повеќе

Талат Џафери и владејачкото мнозинство предводено од СДСМ и Заев брутално го погазуваат Уставот

Законот за двојазичност е противуставен, донесен во нелегална процедура, а со тоа и штетен. Ова се главните причини заради кои

Повеќе

Заев е човекот кој пред да дојде на власт ветуваше дека нема да спроведе двојазичност

Зоран Заев е човекот кој пред да дојде на власт ветуваше дека нема да спроведе двојазичност. Како пример наведуваше градови

Повеќе

Ја разгледуваме можноста за напуштање на сите институции ако нема предвремени парламентарни избори

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев најавува дека доколку не се прифати барањето на партијата за одржување на предвремени парламентарни

Повеќе

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ имаше турбулентен период, се соочивме со капитулантски договор, лоша економска политика и политички прогон од владата на СДСМ

Имавме една доста турбулентна година. Не само за партијата, не само за ВМРО-ДПМНЕ, не само за внатре партиските работи туку

Повеќе

Да кажеме вечерва дека ова што се случува е удар врз демократијата и во најмала рака ќе биде траги комично.

Да кажеме вечерва дека ова што се случува е удар врз демократијата, во најмала рака ќе биде траги-комично, ова што

Повеќе

Почнуваме со ажурирање на членството од 1 декември и распишуваме оглас за членови и претседатели на републичките комисии

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не

Повеќе