„Охридско лето“: Концерт на бугарскиот дувачки квинтет „Пилекадоне“ и „Буре барут“ во изведба на Народниот театар од Истанбул

Програмата на „Охридско лето“ за овој фестивалски ден нуди две уметнички содржини – концерт на дувачкиот квинтет „Пилекадоне“ од Бугарија

Повеќе

Новогодишен концерт на Филхармонијата со кларинетистите Гурфинкел од Израел

„Точно на полноќ“ е насловен вечерашниот гала новогодишен концерт на Македонската филхармонија, на кој ќе бидат изведени популарни дела од класичната

Повеќе

оради болест го откажа концертот, па откри како се лекува: Северина во црно секси бикини ги почести фановите од топлите краишта

ознатата хрватска пејачка Северина Којиќ го откажа вчерашниот концерт, а на социјалните мрежи ја откри причината. -Мака ми е и

Повеќе

„Авангардни патишта“ – концерт на Дејв Вилсон и Ричард Валитуто

„Авангардни патишта“ е насловот на камерниот концерт на современа, експериментална музика, кој ќе се одржи во малата сала на Македонската

Повеќе