МВР со детали за случајот со оставените деца во автомобил во Ново Лисиче

Министерството за внатрешни работи денес информира дека вчера околу 21:50 часот добиле пријава дека на паркинг простор на булевар ,,Видое

Повеќе

АВМУ побара МВР да одговори дали Боки 13 користел обезбедување: По острата реакција од министерството, се огласи Агенцијата

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го повикува МВР меѓуинституционалната соработка и транспарентноста кон јавноста да не ги етикетира

Повеќе

Скопјанец осомничен за производство и дистрибуција на детска порнографија- еве што било пронајдено во неговиот компјутер

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до OЈО Скопје поднесе кривична пријава против И.П. (36) од Скопје

Повеќе

Се огласи таткото на прободеното момче со нож пред дискотека од страна на синовите на висок функционер вработен во МВР

Таткото на прободеното момче со нож во саботата во дискотека од страна на двајца синови на висок функционер вработен во

Повеќе

Новинарот Сашо Димовски: Оливер има советник во МВР чии синови носат нож на излегување во дискотека и прободуваат човек

По скандалозниот чин што се случи изминатиов викенд кога син на поранешен градоначалник со нож прободе 27 годишник, со свој

Повеќе