Дванаесет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Дванаесет лица се здобиле со полесни телесни повреди во шест од вкупно 10 сообраќајки во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во четири сообраќајки е причинета материјална штета. Од

Повеќе