ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Република > Автокоманда и Маџари во недела со намален притисок на водата

Автокоманда и Маџари во недела со намален притисок на водата

1 мин читање

Јавното претпријатие „Водовод и Канализација“ информира дека во недела на 9-ти декември, ќе врши санација на уличен дефект од ф-150 мм на бул. Бул. Александар Македонски бб (спроти бензиската пумпа на Макпетрол).

Поради ова со намален притисок  од 09:00 часот па се до завршување на работите ќе бидат населбите Автокоманда и Маџари.