ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Македонија > Автомобил се заби во камион во Аеродром- тешка несреќа попладнево

Автомобил се заби во камион во Аеродром- тешка несреќа попладнево

Страшна несреќа се случи попладнево во скопската населба Аеродром, каде се судрија камион и автомобил.

Засега нема податоци за повредени и за штета.

Се очекуваат детали за несреќата.

На местото на настанот имаше екипи на Брза помош и полиција.