ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Македонија > Албанец илегално влегол во Македонија

Албанец илегално влегол во Македонија

На 18.03.2019 во 23:30 часот на Граничниот премин „Табановце“, на излез од Р.М, при проверка на лицето О.Е.(43) од Република Албанија, било констатирано дека лицето остварило илегален влез.

Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.