ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Славни > Александра Пријовиќ: Од обична пеачка, до згодна убавица

Александра Пријовиќ: Од обична пеачка, до згодна убавица

Александра Пријовиќ е една од ретките од естрадата која за само седум години од нејзиното појавување во “Ѕвездите на Гранд”, стана една од најплатените пејачки, селејќи се  од локалните биртии и ромски свадби, под блескавите светла и гламурот на големата естрадна сцена.

Таа ја започна својата кариера како девојче: снимила две песни на возраст од само 13 години и потоа влегува во кафеана, под шатори по панаѓури, но дури по “Гранд” натпреварот таа излезе од анонимност. Како што се развиваше нејзината кариера и таа се менуваше. Собирала пари од настапите и кога ќе имала собрано поголема сума, ги инвестирала во нејзиниот изглед. Естетскиот хирург станува нејзин најдобар пријател, а сега, само седум години откако стапна на естрадата, таа е речиси непрепознатлива.

Нема ништо што наликува на девојка што дошла во Белград во Бели Манастир за да ја освои естрадата. И во обидите да го освои тронот, Прија го освои Филип Живојиновиќ. Син на Боба, наследник на “Гранд продукција”.

Пред да стане снаа на Лепа Брена, таа доста физички се промени. Стави силикони во градите, ги зголеми усните, го скрати носот, стави нови заби и ги тетовираше веѓите. Исто така имаше корекција на ушите, а се зборуваше дека ги коригирала и образите.

Сето тоа и се исплатеше, а сега многумина, покрај тоа што сакаат да ја слушаат и уживаат во нејзиниот изглед.

Таа во моментов има по некој килограм вишок, но  не може да и се забележи зашто само што се породи, но Прија дефинитивно брзо ќе се справи со враќањето на линијата.

Па, дури и по цена повторно да мора да отиде кај пластичарите.

Фото: Дамир Дервишагиќ/Инстаграм принтскрин