ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести > „Алсат“: И Спиро Ристовски нападнат во затворот во Шутка

„Алсат“: И Спиро Ристовски нападнат во затворот во Шутка

1 мин читање

Миле Јанакиески, поранешен министер и осомничен дека бил организатор за насилниот 27 април, денеска бил претепан во истражниот затвор Шутка, каде отслужува 30 дневен притвор, објави Алсат.

Поранешниот министер од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Спиро Ристовски, кој од синоќа е во притвор денеска бил нападнат во истражниот затвор, Шутка, дознава Алсат од извори во затворот.

-Неофицијално, нападот се случил во дворот додека притворениците шетаат, а расправијата започнала кога друго лице и Ристовки влегле во вербална расправија и настанала меѓусебна турканица. Неофицијално, по настанот двајцата биле прегледани и однесени на лекар, објави Алсат.

Инаку, Спиро Ристовски и Миле Јанакиески од синоќа се во 30 дневен притвор бидејќи Обивнителството ги сомничи декла се дел од петмината кои ги организирале насилствата во Собранието на 27 април, пред две години.