ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Англичанка како божиќен подарок доби дрес од Македонија и заплака од радост

1 мин читање

Интересно видео од Англија каде една навивачка на
Лидс која ни покажува како треба да си ја сакаме нашата земја 

 Алиоски е еден од милениците на навивачите на Лидс, а оваа навивачка долго време се обидувала да пронајде дрес со неговото име. Нејзината желба била дресот да не биде од Лидс, туку од македонската фудбалска репрезентација.

Нејзиниот татко за Божиќ конечно и ја исполнил големата желба, па таа си доби дрес од нашата фудбалска репрезентација.

Извор: sportski.mk

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0