ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Трачеви > Аријана Гранде го откажала настапот на Греми наградите

Аријана Гранде го откажала настапот на Греми наградите

1 мин читање

Пејачката Аријана Гранде одлучила да го откаже настапот на овогодишните доделувања на наградите Греми, кои ќе се одржат на 10-ти февруари.

Како што пренесува “Variety”, Аријана се нашла навредена бидејќи организаторите ѝ соопштиле дека не може да го изведува својот најнов хит “7 rings”.

Но, пејачката не се откажала – откако кажала дека тоа ја навредува и дека сака да ја изведе таа песна, надлежните од организацијата сепак ѝ го дозволиле тоа, но под услов тоа да биде само микс од првата песна и дека другата песна треба тие да ја изберат. Аријана го одбила тој предлог и поради веќе напнатата ситуација, одлучила да го откаже настапот на овогодишното доделување на Греми.

Според изворите на “Variety”, другите музичари имале потполна слобода да ги одберат песните кои ќе ги изведуваат, што е всушност и главната причина поради откажувањето на Гранде бидејќи не била третирана како и сите останати.