ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Без струја утре делови од повеќе скопски општини

1 мин читање

„ЕВН Македонија“ известува дека на ден 05.12.2018 година (петок), се планирани следните технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа:

  • во периодот од 12:00 до 13:00 часот корисниците од ул.Будимпештанска (општина Карпош)
  • во периодот од 09:00 до 11:00 часот корисниците на дел од ул.Макајовски(бр.36 и бр.39), ул.Црвена Вода бр.36. (Општина Центар)
  • во периодот од 09:00 до 13:00 часот корисниците на дел од ул.Ѓуро Салај, дел од ул.Алекса Демниевски подулица 19, дел од ул.Даутица . (Општина Ѓ.Петров)
  • во периодот од 08:30 до 12:30 часот корисниците од ул.Илија Димовски-Гоче, ул.Кресна(АВРОРА) непарните броеви од 9 а до 19 а. (Општина Аеродром)
Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0