ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Богдановиќ со звукот на сирената „ги реши“ Лејкерси

1 мин читање

Со тројката во последната секунда на српскиот кошаркар Богдан Богдановиќ, екипата на Сакраменто забележа победа над Лос Анџелес лејкерс на еден од петте НБА дуели одиграни ноќта четврток кон петок.

Докрај неизвесен се одигра и во Оукленд каде Портланд по продолжение го победи актуелниот шампион Голден Стејт.

Резултати:
Хјустон – Бостон 127:113
Милвоки – Њујорк 112:96
Сакраменто – ЛА лејкерс 117:116
Голден Стејт – Портланд 109:110
Јута – Филаделфија 97:114.

Во Западната конференција лидер е Денвер со биланс 21-11 (победи-порази), следуваат Голден Стејт со 23-13, Оклахома 21-12, ЛА клиперс 20-14, ЛА лејкерс 20-15,…

На Истокот прв е Торонто со 26-10, Милвоки има 24-10, Индијана 23-12, Филаделфија 23-13,…

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0