ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Спорт > Бонучи-шоу на прес конференцијата: Пиеше кока кола и пиво, па направи селфи со Манчини

Бонучи-шоу на прес конференцијата: Пиеше кока кола и пиво, па направи селфи со Манчини

1 мин читање

Ветеранот Леонардо Бонучи го пренесе прекрасното расположение од теренот и во прес салата, по финалниот натпревар против Англија.

Во неа влезе максимално насмеан, а се обиде на новинарите и присутните да им приреди вистинско шоу. Прво се напи кока-кола и пиво, а пред крајот на прес конференцијата, направи и селфи со селекторот Роберто Манчини.

Селекторот го прифати сето тоа, на крајот на краиштата, тој го освои првиот голем трофеј во својата тренерска кариера.