ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Македонија > Браќа од Скопје излегле во дискотека, се вратија претепани

Браќа од Скопје излегле во дискотека, се вратија претепани

1 мин читање

Според информaциите на МВР, денес во 05:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека истиот ден околу 02:30 часот пред дискотека С.П.(28) и неговиот брат А.П.(23) од Скопје биле физички нападнати од неколку лица.

Меѓу напаѓачите, според пријавата биле и лицата А.Ч. и Р.В.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.