ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Ракомет > Бремена е голманката на „Вардар“- го покажа трудничкото стомаче: Ина Суслина следната година ќе стане мајка

Бремена е голманката на „Вардар“- го покажа трудничкото стомаче: Ина Суслина следната година ќе стане мајка

Голманката на „Вардар“, Ина Суслина која од спортот се повлече претходната сезона, следната година ќе се оствари во улогата на мајка.

Имено, по повлекување од терен, Ина остана во Македонија каде што се венча со својот партнер.

„Јас го сакам Скопје. Планирам да останам да живеам во овој град бидејќи сум заљубена во него. Тука ми е преубаво и тука ја гледам мојата иднина“, изјави светската шампионка од Франција 2007.

Ина и нејзиниот партнер кон средината на следната година ќе се реалзираат во улога на родители.