ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Спорт > Буфон: Можеме далеку да стигнеме во ЛШ

Буфон: Можеме далеку да стигнеме во ЛШ

1 мин читање

Голманот  Џанлуиџи Буфон, по победата над Манчестер јунајтед во осминафиналето на Лигата на шампионите (2:0), рече дека парижаните би можеле оваа сезона да стигнат далеку во елитното натпреварување.

-Одигравме неверојатен натпревар и за тоа сите мои соиграчи имаат заслуга. Ние можеме да изодиме долг пат во Лигата на шампионите. Нема ништо подобро од доживување на овие емоции и споделување такви моменти со тимот. Ако ја поминеме оваа фаза, можеме да направиме одличен резултат, изјави Буфон.

Реваншот во Париз ќе се игра на 6 март. (МИА)