ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Ракомет > Вардар го раскина договорот со голманот

Вардар го раскина договорот со голманот

1 мин читање

Голманот Даниел Ѓорѓески и ракометниот клуб Вардар спогодбено го раскинаа договорот за соработка, соопштија од клубот.

Ѓорѓески беше дел од екипата минатите сезони кога „црвено-црните“ ги постигнаа најголемите клупски успеси.

Од клубот му посакаа на Ѓорѓески многу успех во натамошната кариера.