ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести > Верижни судири близу Белград, формирани колони долги 15 километри

Верижни судири близу Белград, формирани колони долги 15 километри

1 мин читање

Два верижни судири се случиле на делницата од Ибарската магистрала во близина на Белград.

Како што јавуваат српските медиуми, сообраќајот во овој дел е отежнат и се одвива забавено, а формирани се колони долги 15 километри во двата правци.

Поради снегот значително е забавен сообраќајот и за обиколницата околи Белград, како и на Ибарската магистрала, јавува Авто-мото сојузот на Србија.