ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Славни > Весна Бејби со порака до Стоилов: Еве што му порача актерката на „играчот со број 5“

Весна Бејби со порака до Стоилов: Еве што му порача актерката на „играчот со број 5“

Македонскиот ракометен репрезентативец, Стојанче Стоилов периодов е во центарот на вниманието.

Откако новинарот на МТВ 2 го бојкотираше Стоилов на овој начин, поддршка доби и од неговата уредничка која додаде дека морале да одговорат на ваквото однесување на ракометарот. Денеска пак на својот фејсбук профил се огласи и новинарката Анита Латифи, која напиша дека и е жал за бројот 5, убав број на дрес на гаден човек.

Сепак поддршка за Столе пристигнува од сите страни.Актерката Весна Петрушевска Бејби јавно му порача на Столе дека „го сака играчот со број 5“, додавајки дека тој е најдобар ракометен играч.