ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Вестбрук трет во историјата на НБА во категоријата „трипл-дабл“

1 мин читање

Најдобриот кошаркар на Оклахома Сити, Расел Вестбрук, ноќеска забележа 21 поен, 17 асистенции и 15 скока на дуелот со Бруклин што е 108-ми „трипл-дабл“ во неговата кариера.

Во оваа статистичка категорија, 30-годишниот Американец  се искачи на 3.метсо на вечната листа поминувајќи го Џејсон Кид.

Лидерот е Оскар Робертсон со 181 „трипл-дабл“ остварување, а на второто место е Меџик Џонсон со 138.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0